O nas | Every Can Counts

Projekt Każda Puszka Cenna (Every Can Counts) powstał w Europie, aby zachęcać do recyklingu puszek po napojach, zwłaszcza poza domem – na przykład w miejscu pracy, podczas zakupów, podróży czy wypoczynku. Inicjatywa została zapoczątkowana w Wielkiej Brytanii dzięki wsparciu firm z branży aluminiowej. Sukces na jej rodzimym rynku spowodował, że została ona szybko rozszerzona na inne kraje: Francję, Austrię, Węgry, Rumunię, Czarnogórę, Grecję, Hiszpanię, Irlandię, a od 2017 roku również Belgię i Polskę. Otwarcie się na nowe kultury zaowocowało zbudowaniem doskonałej bazy doświadczeń, informacji i materiałów, a także możliwością tworzenia pozytywnych komunikatów na dużo szerszą skalę.

 

Projekt Każda Puszka Cenna w Polsce wdrażany jest przez Fundację Recal, która już od 1995 roku prowadzi akcje zachęcające do recyklingu opakowań aluminiowych. Dzięki wsparciu KPC dotychczasowe działania Recal wzbogacone zostały o nową interesującą formę przekazywania wiedzy na temat korzyści płynących z odpowiedniego postępowania ze zużytymi opakowaniami. Program stanowi element strategii odpowiedzialnego rozwoju największych organizacji z branży opakowań aluminiowych: European Aluminium, Ardagh Group oraz Can Pack Group.

620
dni - tyle trwały wydarzenia, w których wzięliśmy
udział trafiając do 13 milionów ludzi
805000
do tylu osób dotarliśmy
podczas wyścigu w Le Mans od 2010 roku
105800
biegaczy i widzów edukowaliśmy
podczas Wings For Live World Run
1000000
widzów Notting Hill Carnival zbierało
z Nami puszki

Działamy już w 14 krajach!

Zespół Fundacji Recal

Jacek Wodzisławski, Prezes Zarządu
Odpowiedzialny za koordynację działań

Bartłomiej Wojdyło, Członek Zarządu
Odpowiedzialny za projekt Every Can Counts

Artur Łobocki, Członek Zarządu
Odpowiedzialny za sprawy finansowe

Paweł Wiśnioch
Odpowiedzialny za administrację biura

Anita Brzeska
Koordynator projektu Every Can Counts

Co robimy?

Firmy

Recykling jest jedną z najbardziej skutecznych i najprostszych form ograniczenia wpływu Twojej organizacji na środowisko. Pomożemy Ci rozpocząć!

Organizatorzy wydarzeń sportowych i koncertów

Organizujesz wydarzenie i chcesz zapewnić uczestnikom dodatkowe atrakcje powiązane ze zbiórką opakowań aluminiowych? Sprawdź jak możemy ci pomóc!

Piłki za puszki

Łączymy dwa aspekty zrównoważonego społeczeństwa: sport i ochronę zasobów naturalnych. Każde 15 kg puszek to 1 piłka dla obiektu biorącego udział w projekcie!

Studenci

Warsztaty recyklingowe, wspólne działania na festiwalach, czy konkursy z atrakcyjnymi nagrodami to tylko niektóre z naszych propozycji skierowanych do studentów!

Nasi partnerzy